SUKCESY UCZNIÓW W ROKU SZKOLNYM 2015/2016

 

MISTRZOWIE PRZEDMIOTÓW

   

MISTRZ JĘZYKA POLSKIEGO

klasy czwarte – Julia Zajdel, kl. IV a

klasy piąte – Dominik Matuszewski, kl. V a

klasy szóste – Olga Krzysztof, kl. VI a

 

MISTRZ ORTOGRAFII

klasy czwarte – Natalia Maślanka, kl. IV a

klasy piąte – Julia Szarek, kl. V b

klasy szóste – Dawid Skrok, kl. VI a

  

MISTRZ JĘZYKA ANGIELSKIEGO

klasy trzecie – Tyla Hallam, kl. III b

klasy czwarte – Wiktor Dyląg, kl. IV a

klasy piąte – Rafał Krzysztof, kl. V b

klasy szóste – Anna Kościółek, kl. VI b

 

MISTRZ HISTORII

klasy czwarte – Krzysztof Kolanko, kl. IV a

klasy piąte – Dominik Matuszewski, kl. V a

klasy szóste – Karolina Sieńko, kl. VI b

  

MISTRZ MATEMATYKI

klasy czwarte – Igor Kowalik, kl. IV b

klasy piąte – Dominik Matuszewski, kl. V a

klasy szóste Olga Krzysztof, kl. VI a

  

MISTRZ PRZYRODY

klasy czwarte – Jędrzej Nowakowski, kl. IV a

klasy piąte – Dominik Matuszewski, kl. V a

klasy szóste – Dawid Skrok, kl. VI a

  

MISTRZ MUZYKI

klasy czwarte – Aleksandra Kowalik, kl. IV b

klasy piąte – Marcelina Janiec, kl. V b

klasy szóste – Katarzyna Steliga, kl. VI a

  

MISTRZ PLASTYKI

klasy czwarte – Liliana Gnap, kl.IV b

klasy piąte – Dominik Matuszewski, kl. V a

klasy szóste – Alicja Stopkowicz, kl. VI b

  

MISTRZ ZAJĘĆ KOMPUTEROWYCH

klasy szóste – Olga Krzysztof, kl. VI a

 

 


 

SUKCES W KONKURSIE "MŁODY ANGLISTA"

6 czerwca 2016 r. odbył się Międzyszkolny Konkurs Alternatywna Olimpiada „Młody Anglista”.  Wzięło w nim udział 26 uczniów z krośnieńskich szkół podstawowych. Nasi  uczniowie odnieśli w tym konkursie wyjątkowy sukces. Dawid Skrok z klasy VI a zajął I miejsce, a Katarzyna Steliga, również z klasy VI a – II miejsce.

Gratulujemy!

Elżbieta Barć

  


  

"TWARZ NASZEJ ZIEMI - PRZYRODA, KULTURA, LUDZIE"

19 maja 2016 r. w Szkole Podstawowej w Wiśniowej rozstrzygnięty został VII Wojewódzki Konkurs Fotograficzny „Twarz naszej ziemi – przyroda, kultura ludzie”. Honorowy patronat nad konkursem objęli: Marszałek Województwa Podkarpackiego, Podkarpacki Kurator Oświaty i Wójt Gminy Wiśniowa. Patronat medialny sprawuje TVP Rzeszów.

Na konkurs 170 uczestników z 44 szkół podstawowych województwa podkarpackiego nadesłało 401 zdjęć. Wyróżnienie i nagrody za zdjęcie „Perła Podkarpacia – drewniany kościół” otrzymał uczeń klasy Va Dominik Matuszewski. Gratulujemy.

Elżbieta Zając

 


 

KROŚNIEŃSKI MISTRZ ORTOGRAFII PO RAZ PIĄTY!

W dniach 2 i 3 czerwca 2016 r. w Czytelni Głównej Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej rekordowa liczba osób - blisko 170 - z Krosna i powiatu krośnieńskiego zmierzyło się z dyktandem, walcząc o tytuł  Krośnieńskiego Mistrza Ortografii 2016.

Była to piąta edycja konkursu, który wpisuje się w Dni Krosna, dlatego treść dyktand niezmiennie związana jest z historią i zabytkami miasta.
Mistrzowie Ortografii 2016 wyłonieni zostali w czterech grupach wiekowych. W każdej grupie jury przyznało również po 2 wyróżnienia.

Naszą szkołę reprezentowało czworo uczniów z klas piątych i szóstych: Olga Krzysztof, Anna Kościółek, Natalia Woźniak i Rafał Krzysztof.

W kategorii uczniowie szkoły podstawowej wyróżnienie w konkursie Krośnieński Mistrz Ortografii 2016 otrzymała Olga Krzysztof z klasy VI a.
Olga znalazła się wśród trojga nagrodzonych uczniów szkół podstawowych.
Serdecznie gratulujemy Oli i wszystkim biorącym udział w konkursie.
Życzymy dalszych sukcesów!

więcej o konkursie na stronie KBP i krosno24

Anna Gazda
Małgorzata Matelowska

 
IX KROŚNIEŃSKI KONKURS MATEMATYCZNY

W dniu 2 czerwca 2016 r. w Miejskim Zespole Szkół Nr 1 w Krośnie miała miejsce Gala Matematyki czyli podsumowanie IX Krośnieńskiego Konkursu Matematycznego, przeprowadzonego pod patronatem Prezydenta Miasta Krosna. Udział w konkursie brało ponad 200 uczniów szkół powiatu krośnieńskiego.
Jesteśmy dumni z reprezentantów naszej szkoły:

Martyna Gierlasińska, uczennica klasy VI a – II miejsce w kategorii klas szóstych

Igor Kowalik, uczeń klasy IV b – III miejsce w kategorii  klas czwartych

Gratulacje!

Joanna Mazur

 


 

KONKURS PIOSENKI POLSKIEJ

W I Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Polskiej „CUDZE CHWALICIE, SWEGO NIE ZNACIE” pod patronatem Prezydenta Miasta Krosna uczennica naszej szkoły Kamila Sowa zajęła II miejsce, a uczennica Julia Jaracz - III miejsce.

Konkurs odbył się 25 maja. Koncert finałowy, ogłoszenie wyników, rozdanie nagród i dyplomów nastąpiło 29 maja w Dzielnicowym Domu Ludowym w  Krośnie – Białobrzegach.

Gratulacje!

Elżbieta Dudek

 


 

TURNIEJ CZYTELNICZY

11 maja br. w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Krośnie odbył się turniej czytelniczy dla uczniów szkół podstawowych. Tytuł Bibliotrendy 2016 dla naszej szkoły zdobyła klasa V b.

Gratulacje!

Elżbieta Dudek

 


 

VIII KONKURS PLASTYCZNY
"BEZPIECZNI W RUCHU DROGOWYM”

W VIII Konkursie Plastycznym "Bezpieczni w ruchu drogowym” zorganizowanym przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Krośnie praca naszego ucznia z klasy IVa Wiktora Lorensa  zdobyła II miejsce.

Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych województwa podkarpackiego w III kategoriach wiekowych. Celem konkursu było popularyzowanie idei bezpiecznego uczestniczenia w ruchu drogowym oraz  edukacja komunikacyjna. Nagrodzeni uczniowie podczas finału Konkursu otrzymali również cenne nagrody rzeczowe.

Gratulujemy sukcesu.

Janusz Stryczniewicz

 


 

LAUREACI KONKURSU - POCZTÓWKA Z WOLONTARIATU

W Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych przy ul. Grodzkiej 10 w Krośnie w dniu 6 maja 2016 roku odbyło się posiedzenie komisji konkursowej do opiniowania prac złożonych na konkurs plastyczny „Pocztówka z wolontariatu”. Organizatorem konkursu był Prezydent Miasta Krosna. Komisja dokonała przeglądu prac pod względem formalnym i merytorycznym.

Podczas oceny merytorycznej komisja brała pod uwagę następujące kryteria: nawiązanie do tematyki pracy, formę pracy, kolorystykę, oryginalność pracy oraz pracochłonność wykonania.

W kategorii Szkoła Podstawowa I miejsce zajął uczeń klasy VIb Gabriel Siwiec, a wyróżnienie uczeń klasy IVa Wiktor Lorens.

Gratulujemy

E. Zając

 


 

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI
WIERSZY MARII KONOPNICKIEJ

17 maja w Szkole Podstawowej Nr 3 w Krośnie odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski wierszy Marii Konopnickiej.Wzięło w nim udział 27 recytatorów z 9 podstawowych szkół krośnieńskich.

Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy II a: Alicja Janczewska, Julia Juryś i Julia Pis.

Uczennica Alicja Janczewska zdobyła w konkursie II miejsce, natomiast Julia Pis wyróżnienie.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych konkursach!

Katarzyna Warchoł

 


 

MATEMATYCZNY SUKCES FILIPA

12 maja odbył się drugi etap Mini Olimpiady Matematycznej dla uczniów klas III krośnieńskich szkół podstawowych. Wzięło w nim udział 32 uczniów, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w I etapie. Naszą szkołę reprezentowało czworo trzecioklasistów:

  • Daniel Karapetyan, klasa III B
  • Matylda Niemiec, klasa III A
  • Filip Pawlik, klasa III B
  • Jakub Uliasz, klasa III B

Z wielką radością informujemy, że I miejce w tym konkursie zajął Filip Pawlik zdobywając 36 punktów na 37 możliwych.

Uroczyste rozdanie nagród będzie miało miejsce 7 czerwca w siedzibie Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Krośnie.

Gratulujemy! 

Małgorzata Polańska


 

WESOŁE RECYTACJE

Kasia Kędra, Marcelina Janiec, Weronika Niemiec oraz Kasia Półchłopek – uczennice klasy VB – zajęły I miejsce w VIII edycji Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego pt. „Wesołe recytacje, czyli wiersze z podziałem na role”.

Konkurs odbył się 13 maja w Szkole Podstawowej nr 14 w Krośnie. Do rywalizacji zgłosiło się 19 grup z większości krośnieńskich szkół. Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu i zaprezentowaniu dowolnego tekstu wiersza polskiego autora w formie dialogu lub scenki z podziałem na role.

Nasze dziewczynki zaprezentowały utwór Wiery Badalskiej „Przepraszam smoku”. Doskonale wcieliły się w swoje role i podbiły serca jury. Przedstawienie było fenomenalne i naprawdę zabawne.

Gratulujemy!!!

 

 

Anna Gazda

 


 

SUKCES NASZYCH UCZNIÓW W KONKURSIE KANGUR MATEMATYCZNY 2016

Dnia 10 maja 2016 roku zostały ogłoszone wyniki tegorocznej edycji konkursu Kangur Matematyczny 2016. Z dumą informujemy, że aż sześcioro naszych uczniów odniosło sukces w tym Międzynarodowym Konkursie.

Wynik Bardzo Dobry uzyskała Olga Krzysztof z kl. VI a

Wyróżnieni zostali:

  • Martyna Gierlasińska z kl. VI a
  • Katarzyna Steliga z kl. VI a
  • Filip Pawlik z kl. III b
  • Milena Nastał z kl. III b
  • Michał Guzik z kl. III b

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Joanna Mazur

 


 

X MIĘDZYSZKOLNY FESTIWAL PIOSENKI ANGIELSKIEJ

6 maja 2016 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w II etapie Międzyszkolnego Festiwalu Piosenki Angielskiej „Let’s sing in English”.

W grupie wiekowej klas IV–VI wystąpili:

solistki: Julia Jaracz, Katarzyna Steliga

duet: Dawid Skrok i Katarzyna Steliga

zespół w składzie: Katarzyna Półchłopek, Julia Jaracz i Karolina Sieńko.

Wszyscy godnie reprezentowali naszą szkołę wspaniale wykonując wybrane przez siebie utwory. W kategorii solistka wyróżnienie otrzymała Katarzyna Steliga a zespół zajął I miejsce.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy.

Elżbieta Barć

 


 

ORTOGRAFICZNE SUKCESY

11 maja w Szkole Podstawowej nr 10 odbyło się rozstrzygnięcie IX Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego. Konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszym wszyscy uczniowie pisali dyktando, a w drugim etapie najlepsi pisali test ortograficzny.

Ostateczne wyniki tych zmagań są dla naszej szkoły powodem do ogromnej dumy. Dwie nasze uczennice stanęły na podium: Kasia Steliga (VIA) zajęła I miejsce, a Ania Kościółek (VIB) II miejsce. Z kolei Rafał Krzysztof (VB) zdobył wyróżnienie.

Serdecznie Wam gratulujemy!

Anna Gazda
Małgorzata Matelowska

 


 

"WIOSENNY BUKIET"

28 kwietnia odbyło się w naszej szkole rozdanie nagród za III Międzyszkolny Konkurs dla uczniów klas I-III "Wiosenny bukiet". Na konkurs wpłynęło prawie 70 prac z krośnieńskich szkół podstawowych. Nagrodzonych zostało 20 uczniów (3 pierwsze miejsca, 3 drugie, 3 trzecie oraz 11 wyróżnień). Wśród laureatów znalazła się czwórka naszych uczniów:

Karina Pudełko (IIIB) zajęła I miejsce, Aleksandra Habrat (IB) - III miejsce, Martyna Godek i Jeremi Nowakowski (oboje z IB) zostali wyróżnieni.

Małgorzata Polańska

 


 

"MOJE SPOTKANIA Z PRZYRODĄ"

10 maja odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Moje spotkania z przyrodą”, którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa nr 2 w Jaśle.

Na konkurs napłynęło 149 prac z 35 szkół z całego województwa podkarpackiego.

Z naszej szkoły zgłosiliśmy 10 prac, z których aż 6 zostało docenionych przez jury konkursu.

Nagrodę otrzymała Weronika Niemiec z klasy VB, a prace Liliany Gnap (IVB), Dominika Matuszewskiego (VA), Julii Szarek (VB), Kacpra Dwernickiego (VIA) i Natalii Woźniak (VIB) zostały wyróżnione.

Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.

Gratulujemy!

 

Anna Gazda
Małgorzata Matelowska


 

KACPER DWERNICKI LAUREATEM WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU Z HISTORII

Kacper Dwernicki z klasy VI a uzyskał tytuł laureata Konkursu Historycznego organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Trzeci i ostatni etap tego konkursu odbył się 19 marca 2016 r. w Rzeszowie. Brało w nim udział 69 uczniów szkół podstawowych, którzy przeszli etap szkolny i rejonowy.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Anna Gazda


 

CZYTAM, BO LUBIĘ

„Czytam, bo lubię” - to hasło konkursów pięknego czytania w Oddziale dla Dzieci Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej. Tegoroczna wiosenna edycja dała możliwość wykazania się umiejętnościami lektorskimi czwartoklasistom z sześciu krośnieńskich szkół podstawowych. Uczestnicy rywalizacji czytali nieznane im fragmenty książki Rafała Witka „Klub latających ciotek”. Książka otrzymała II nagrodę w III Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży, zorganizowanym przez Fundację ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom.

Wśród nagrodzonych znalazła się Natalia Maślanka z klasy IV a, która zajęła drugie miejsce.

Gratulujemy Natalii i wszystkim uczestnikom konkursu!

więcej

Małgorzata Matelowska


 

FINAŁ VI EDYCJI WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU "DOM MOICH MARZEŃ" 2016

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie architektonicznym „Dom moich marzeń” – edycja 2016, którego organizatorem była Podkarpacka Izba Architektów Rzeczypospolitej Polskiej  w Rzeszowie.

Konkurs poprzedził interesujący dla uczniów wykład opisujący ideę domu, historię budowania, rolę architekta w życiu człowieka, rolę nowoczesnej architektury, przeprowadzony w naszej szkole przez członka Podkarpackiej Izby Architektów w Rzeszowie.

W konkursie wzięło udział 1 026 uczniów szkół podstawowych  województwa podkarpackiego.
Wśród wyróżnionych uczniów znalazła się nasza uczennica: Katarzyna Półchłopek z klasy V b. Otrzymała ona gratulacje od Pani Naczelnik Wydziału Edukacji gminy Krosno mgr Grażyny Gregorczyk oraz członków Jury PIA w Rzeszowie.


Janusz Stryczniewicz

 


 

DRUŻYNA Z SZÓSTKI NAJLEPSZA

14 kwietnia 2016 roku w Gimnazjum Dwujęzycznym im. M. Kopernika w Krośnie odbyły się I drużynowe zawody matematyczne o zasięgu powiatowym „MATHS TEAM CUP 2016”. W konkursie startowało siedem drużyn ze szkół podstawowych powiatu krośnieńskiego i ze Strzyżowa.

Naszą szkołę w zawodach reprezentowała drużyna uczniów z klasy VI a w składzie: Martyna Gierlasińska, Olga Krzysztof, Dawid Skrok, Katarzyna Steliga. Uczniowie przez 90 minut trwania zawodów rozwiązywali zadania o coraz wyższym poziomie trudności. Zmagania naszych uczniów zakończyły się sukcesem.

Nasza drużyna zdobyła największą ilość punktów uzyskując I miejsce w konkursie.

Całej drużynie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.Joanna Mazur

 


 

XI KONKURS PLASTYCZNY WIELKANOCNE TRADYCJE POGRANICZA
"PALMA, PISANKA, WIENIEC, OZDOBA ŚWIĄTECZNA"

Nasi uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym „PALMA, PISANKA, WIENIEC, OZDOBA ŚWIĄTECZNA”, którego organizatorem było Regionalne Centrum Kultur Pogranicza. Do uczestnictwa zapraszane są dzieci i młodzież ze szkół powiatu krośnieńskiego oraz Słowacji i Ukrainy. Ogłoszenie wyników, wręczenie nagród i wyróżnień odbyło się 20 marca o godz. 15.00 podczas Kiermaszu Wielkanocnego.

Wśród laureatów znaleźli się nasi uczniowie:
Karolina Pawlak, klasa VI b – wyróżnienie w kategorii „Ozdoba świąteczna”
Kacper Kubit, klasa VI a – II miejsce w kategorii „Palma”

Uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.Elżbieta Dudek

 


 

WIERSZE Z HUMOREM

Uczennica klasy VB Kasia Kędra zajęła II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Integracyjnym „My się mówić nie boimy” pod hasłem „Wiersze z humorem”.

Kasia doskonale zaprezentowała utwór Jana Brzechwy pt. „Sum”.

Gratulacje!


Anna Gazda


 

OLGA KRZYSZTOF LAUREATKĄ WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU Z MATEMATYKI

Dnia 30 stycznia 2016 roku odbył się w Rzeszowie III etap konkursu matematycznego organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty. W konkursie brało udział 99 uczniów szkół podstawowych, którzy przeszli etap szkolny i rejonowy.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż tytuł laureata konkursu otrzymała uczennica naszej szkoły Olga Krzysztof z klasy VI a zdobywając 99 punktów na 100 możliwych do zdobycia.

Olga, jesteśmy z Ciebie dumni i życzymy kolejnych sukcesów!


Joanna Mazur

 


 

"U BABCI JEST SŁODKO..."

26 stycznia 2016 roku odbył się konkurs recytatorski dla klas drugich organizowany przez Oddział dla Dzieci Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej z okazji Dnia Babci i Dziadka. W konkursie wzięli udział drugoklasiści z 8 krośnieńskich szkół.

Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice z klasy II a:  Alicja Janczewska, Julia Pis i Alicja Sebastianka.

Alicja  Janczewska  zdobyła w konkursie III miejsce za piękną recytację wiersza pt. ‪„Dziadek na rowerze”.

Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach!

Katarzyna Warchoł

 

 


 

OZDOBA CHOINKOWA

17 grudnia w Szkole Podstawowej Nr 5 nastąpiło rozstrzygnięcie Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Ozdoba choinkowa”.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie było wykonanie plastycznej pracy przestrzennej dowolną techniką.

W konkursie sukcesy odniosły nasze uczennice: Julia Juryś z klasy IIa zajęła II miejsce, natomiast Katarzyna Półchłopek z klasy V b zdobyła wyróżnienie.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


Katarzyna Warchoł
Elżbieta Dudek

 


 

BEZ PIĄTEJ KLEPKI

14 grudnia 2015 r. reprezentanci klas IV–VI brali udział w 26 edycji Konkursu Recytatorskiego "Bez piątej klepki" organizowanego przez Spółdzielczy Dom Kultury KSM przy ul. Kisielewskiego.

W konkursie uczestniczyli: Krzysztof Kolanko (IVA), Natalia Maślanka (IVA), Liliana Gnap (IVB), Maja Sawaryn (IVB), Dominik Matuszewski (VA), Katarzyna Półchłopek (VB), Laura Zep (VB) oraz Julia Jaracz (VIB).

Wszyscy nasi uczniowie wspaniale zaprezentowali przygotowane utwory. Jury konkursy przyznało II miejsce Laurze Zep za pełną humoru recytację wiersza pt. "Lokomotywa", a uczennice Katarzyna Półchłopek i Julia Jaracz otrzymały wyróżnienia za zabawną deklamację wierszy „Dwie gaduły” i „Dama”.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Anna Gazda
Małgorzata Matelowska

  


 

BOMBKA DLA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

8 grudnia 2015 r. w siedzibie Oddziału dla Dzieci Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej miało miejsce rozstrzygnięcie zorganizowanego przez Bibliotekę konkursu plastycznego  „Bombka dla Świętego Mikołaja”,  w którym uczestniczyli uczniowie klas III i IV z krośnieńskich szkół podstawowych.

Jury pod kierunkiem jury pod kierunkiem Marii Jurkowskiej, dyrektora Biura Wystaw Artystycznych w Krośnie przyznało 3 nagrody oraz 9 wyróżnień.

Z radością informujemy, że laureatką I miejsca została uczennica klasy III b Karina Pudełko, natomiast Matylda Niemiec z klasy III a została wyróżniona. Laureaci konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe.

Gratulujemy naszym trzecioklasistkom!

  


Małgorzata Polańska    

 


 

MATEMATYCZNE SUKCESY SZÓSTOKLASISTEK

1 grudnia 2015 roku w Gimnazjum nr 1 w Jaśle odbył się XV Jasielski Konkurs Matematyczny im. H. Steinhausa dla uczniów szkół podstawowych. W konkursie wzięło udział 57 uczniów klas VI z 20 szkół podstawowych powiatu jasielskiego i z Krosna.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VI a: Martyna Gierlasińska, Olga Krzysztof, Dawid Skrok, Katarzyna Steliga.

Z dumą możemy ogłosić, że nasza uczennica Olga Krzysztof zdobyła największą (maksymalną) ilość punktów. Została laureatką konkursu zajmując I miejsce, zaś Martyna Gierlasińska otrzymała wyróżnienie za bardzo dobry wynik.

Uroczyste podsumowanie konkursu odbędzie się podczas konferencji matematycznej, która odbędzie się w Gimnazjum nr 1 w Jaśle w marcu 2016 r.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Joanna Mazur

 


 

„KSIĄDZ JAN TWARDOWSKI DZIECIOM”

W tym roku przypada setna rocznica urodzin księdza Jana Twardowskiego, z tej okazji Oddział dla Dzieci Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej zorganizował konkurs recytatorski dla uczniów klas II.

Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy II a: Alicja Janczewska, Joanna Koczela, Julia Pis i Alicja Sebastianka.

Wiersze księdza Jana Twardowskiego nie należą do łatwych, dlatego interpretacja ich w wykonaniu drugoklasistów zasługuje na szczególne uznanie.

Uczennica Alicja Janczewska zdobyła w konkursie wyróżnienie.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych konkursach!  Katarzyna Warchoł

 


  

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PIEŚNI I POEZJI PATRIOTYCZNEJ

13 listopada odbyła się XII edycja Międzyszkolnego Konkursu Pieśni i Poezji Patriotycznej organizowanego przez Szkołę Podstawową Nr 8.

W konkursie wzięli udział uczniowie ośmiu krośnieńskich szkół podstawowych oraz uczniowie szkół z Beska, Dukli i Równego. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy VI b: solistki - Julia Jaracz i Kamila Sowa oraz recytatorka Kornelia Kosztyła. Wszystkie dziewczynki zaprezentowały wspaniale swój repertuar i zasługują na podziw i pochwałę.

Jury konkursu wyróżniło wzruszającą recytację Kornelki, która zaprezentowała wiersz Zofii Adamczyk-Kamiński pt. „Tatusiowi”.

Serdecznie gratulujemy!

Anna Gazda
Elżbieta Dudek

     
 


  

"CZYTAM, BO LUBIĘ - JESIEŃ"

15 października 2015 r. w czytelni Oddziału dla Dzieci Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej odbyła się XV edycja konkursu pięknego czytania dla uczniów klas trzecich "Czytam, bo lubię – Jesień". Naszą szkołę reprezentowali: Matylda Niemiec i Weronika Sporniak z klasy III A oraz Michał Guzik i Daniel Karapetyan z klasy III B.

Uczestnicy konkursu czytali fragmenty, nagrodzonej w III Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren, organizowanym przez Fundację ABC „Cała Polska czyta dzieciom”, książki pt. „Kosmiczni odkrywcy. Franio i jego babcia”, napisanej przez Grażynę Bąkiewicz. Z zainteresowaniem dzieci śledziły losy bohaterów, którzy swoim statkiem kosmicznym odwiedzili wiele planet, przeżywając przy tym niezwykłe przygody.

Umiejętności uczestników konkursu oceniało jury, które zwracało uwagę na płynne czytanie tekstu ze zrozumieniem, dykcję oraz interpretację prezentowanego fragmentu opowieści.  Wśród laureatów konkursu znalazł się Daniel Karapetyan, który otrzymał wyróżnienie. Nagrodzony został dyplomem oraz książką.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.         Małgorzata Polańska


 

PRZEPIS NA UDANE WAKACJE

„Przepis na udane wakacje” to tytuł konkursu literackiego ogłoszonego w czerwcu tego roku dla uczniów klas V, VI i gimnazjów, którego rozstrzygnięcie odbyło się 30 września 2015 r. w czytelni Oddziału dla Dzieci Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej. Przez całe wakacje jego uczestnicy szukali właściwych receptur, by wakacje były niezwykłe.

Nagrodzono trzy osoby, w tym naszego ucznia. Jury konkursowe przyznało drugie miejsce – Kacprowi Dwernickiemu z klasy VI a. Kacper opisał swoje niezapomniane wrażenia z wędrówek po bieszczadzkich szlakach.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Małgorzata Matelowska

 

 


 

 
 
Gry planszowe karciane łamigłówki HOBBITY.pl